8. časť: Čo na toto pán prokurátor

Autor: Helena Nováková | 1.12.2018 o 14:31 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  111x

No akurát tebe pomôžem. Policajtovi. veď s máme máme dohodu, zakrývať ich pochybenia. Taký som ja prokurátor. Čo tam spravodlivosť. 

Časti na seba naväzujú. Nestačí si prečítať len jednu časť.

Podala som na tohto pána policajta (Vinetu) trestné oznámenie priamo prokurátorovi. Službu mal pán prokurátor nám už známy (ten, ktorý obeduje s advokátom). Vysvetlila som mu o čo ide a popísala správanie pána policajta. Správanie som opísala v predošlej časti. Prišla pani zapisovateľka, usadili sme sa. Opisovala som podrobne správanie pána policajta a pani zapisovateľka ťukala do klávesnice. Pán prokurátor sedel a počúval. Keď som rozprávala, že sa pán policajt predstavil Mestská polícia, pán prokurátor a pani zapisovateľka prudko pozreli na seba.  To bol pohľad. Nemohli k slovu prísť. To bol šok. Druhý šok pre pána prokurátora bol, keď som uviedla ich mená. Pán prokurátor mi povedal, že to zašle Inšpekčnej službe Ministerstva vnútra. (potvrdil mi to aj písomne)

O niekoľko dní som pána prokurátora navštívila znova. V tej istej veci. Počas našej rozpravy  niekto zaklopal. Dvere sa otvorili a stál tam pán policajt (nie Vinetu, iný). V riadnom šoku bol pán policajt že ma tam vidí. No a v šoku bol aj pán prokurátor z toho, čo vidí. Pán policajt mal zastavený čas. Pán prokurátor vstal a šiel za pánom policajtom. Vrátil sa, sadol na svoje miesto a možno sa cítil trápne. Požiadal ma, aby som pani zapisovateľke diktovala ďalej správanie pána policajta. Pani zapisovateľka naznačila pánu prokurátorovi, že nestíha písať. On ju ale nevnímal, nad niečím premýšľal. Po chvíľke reagoval so žiadosťou o pomalšie diktovanie, pretože pani zapisovateľka nie je zvyknutá na takéto diktovanie. U nich sa tak rýchlo nediktuje. Diktovanie som teda spomalila s podrobným opisovaním. Zápisnicu som podpísala, popriali sme si dobrú chuť k obedu a pekný deň a odišla som.

Pána prokurátora som ešte raz navštívila, aby som sa ho opýtala ako ide vyšetrovanie a popísala ďalšie prešľapy toho pána policajta. Pán prokurátor so zvýšeným hlasom povedal: ,,Čo odo mňa chcete, tam si choďte za vyšetrovateľom.“ ..Čo prosím? opýtala som sa, ,,Veď Vám som podala trestné oznámenie a Vy ste dozorujúcim prokurátorom v tejto veci.“ Potom sa ukľudnil, asi si uvedomil čo urobil. Vysvetlil čo som chcela. Pán prokurátor to vyhodnotil paragrafmi  a nešlo iba o porušenie právomoci verejného činiteľa.

Inšpekčná služba MV SR riešila, vyšetrovala, vypočúvala pánov policajtov. Vyšetrovateľ (ten, ktorý riešil môj podnet rok) ale nič zlé nezistil, všetko je ok. No toto? Paragraf, porušenie právomoci verejného činiteľa, porušený nebol. Tak teraz neviem, z ktorého seriálu je toto. Možno aj takto postupoval pri vypočúvaní ako v tom seriáli. No ja sa nedivím, že páni policajti sa takto správajú ak je v Inšpekčnej službe MV SR takýto vyšetrovateľ. Realita je ale iná! Správanie pána policajta (Vinetu) je hneď na niekoľko paragrafov. Možno policajný prezident vie nájsť tieto paragrafy a má aj odpoveď prečo sa toto všetko udialo. O tomto pánovi policajtovi (Vinetu), prokurátorovi, vyšetrovateľovu budú ďalšie časti. Budú veľmi zaujímavé. Sami prídete na to, kde je chyba, aké paragrafy sa hodia a na správanie vyšetrovateľa Inšpekčnej služby MV SR, prokurátora.

Priblížim Vám ako pracuje Inšpekčná služba MV SR na istom útvare. Vyšetrovateľ (ktorý riešil moje podanie rok) mi zaslal uznesenie, že sa nedá zistiť, ktorí policajti ma sledujú. Namietala som toto uznesenie. Námietka bola zaslaná Inšpekčnej službe MV SR na konkrétny útvar. Čo sa stalo. Tento pán vyšetrovateľ šetril sám seba a dokonca to dal aj písomne. Podpísal nadriadeného. Hodil tam škrabanec.

 

Ďalší vyšetrovateľ toho istého útvaru vzal jednu písomnosť, (ktorú už použil v istej veci) perom poprepisoval číslo spisu, ale obsah tejto písomnosti nesúhlasila s touto danou vecou. Bol to nezmysel. Škrabanec miesto podpisu bol veľmi zaujímavý. Túto písomnosť som predložila psychológovi. Jeho záver: Pán vyšetrovateľ bol nahnevaný na mňa a tak mi zaslal takúto blbosť a k tomu škrabancu, to už bola nenávisť.

 

Pán vyšetrovateľ z Inšpekčnej služby MV SR sa takto správa?! Tak rozhoduje? Hnevom? Môže potom Inšpekčná služba spravodlivo podľa zákona vyriešiť pána policajta Vinetua?!

 

Ďalší vyšetrovateľ z toho istého útvaru podpísal písomnosť za pána riaditeľa a jeho zástupcu. A ďalší vyšetrovateľ tiež toho istého útvaru Inšpekčnej služby mi napísal, že mám byť trpezlivá, nebude to vyriešené do 30 dní, pretože on je týždeň policajtom a týždeň vyšetrovateľom Inšpekčnej služby. Je toto vôbec možné? Niet divu, že vyšetrujú sami seba. Haló, pán policajný prezident, kde ste?!

 

Čo k tomu dodať? Odpoveď aj na toto vie policajný prezident. Možnože pán policajný prezident to vyrieši!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Vytvoriť dokonalú kópiu Ficovho hlasu? Fikcia

Súdni znalci falošné nahrávky odhalia.

BLOG CAFÉ EURÓPA

Sme schopní prijať migrantov?

Politici pakt OSN odmietli, ale uľahčili pracovnú migráciu.


Už ste čítali?